Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

08 marzec – 29 marzec 2024

BLACKOUT UA

Галерея мистецтв ВО НСХУ/ Galeria Sztuki WONZAPU Volart.com.ua

W zależności od miejsca prezentacji wystawa nabiera lokalnych kontekstów, wyraziście zaznaczając się w krajobrazie kulturalnym danego miejsca.  Kolejna odsłona ekspozycji odbywa się w Galerii Sztuki Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Plastyków Ukrainy w Łucku i jest formą protestu wobec bezsensownej sile niszczenia dziedzictwa narodowo-kulturalnego Ukrainy oraz swego rodzaju bezsilności świata Zachodu wobec opresyjnej polityki Federacji Rosyjskiej.
 

Kuratorzy: Marlena Promna i Tomasz Pietrek

Kuratorzy wystawy w Ukrainie: Олена Матошнюк, Міхал Пєтшак/ Olena Matoshniuk, Michał Pietrzak

Патронат гоноровий / Patronat honorowy: Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку / Konsulat Generalny RP w Łucku

Materiały prasowe pod linkiem

16 grudzień – 31 styczeń 2024 BLACKOUT

Galeria ArtNova 2, ul. Dworcowa 13, Katowice

Wystawa Blackout to międzynarodowy eksperyment sięgający do idei wspólnotowego wystąpienia społeczności artystycznej dla klimatu. Ekspozycja wpisuje się w globalny dyskurs na temat energii, włącza się w szeroki kontekst debaty o współczesnej ekologii i jej wpływie na kondycję psychologiczną człowieka. Wystawa posiada ponadto aspekt lokalny. Jest wyrazem zbiorowego sprzeciwu wobec braku systemowego wsparcia dla miejscowych przestrzeni kulturotwórczych, funkcjonujących poza mainstreamowym nurtem instytucjonalnym.

Kuratorzy: Marlena Promna i Tomasz Pietrek

MATERIAL PRASOWY POD LINKIEM

 

 

 

Organizujemy eventy, wydarzenia artystyczne, wystawy o różnorodnej formule i nie boimy się eksperymentować. Twórcom, którzy nam zaufali – dziękujemy. Liczymy na Wasz udział w kolejnych artystycznych przygodach. Ciekawych – zapraszamy do zapoznania się z materiałami z wydarzeń, które już za nami.

Wydarzenia artystyczne w roku 2023

Wydarzenia artystyczne w roku 2022

Wydarzenia artystyczne w roku 2021

Share via
Copy link
Powered by Social Snap