Projekt Valbrona – casa degli artisti

Nad jeziorem Como we Włoszech powstaje międzynarodowa rezydencja artystyczna. Projekt inspirowany działaniami  zapoczątkowanymi  przez pomysłodawców Exhibition for ONE, artystów Paolę Alborghetti i Eckeharda Fuchsa, mieszkających i pracujących w najbliższym sąsiedztwie obiektu. Głównym celem projektu jest rozpowszechnianie kultury i wsparcie dla artystów z całego świata. To niekomercyjne przedsięwzięcie  służące  sztuce, jako miejsce dla inspiracji twórczych, propagujące ideę integracji artystycznej, służące wymianie doświadczeń, pogłębianiu wiedzy, wspierające artystów w budowaniu ich międzynarodowych  wizerunków poprzez budowanie sieci relacji, organizacje wystaw, wykłady, publikacje, wywiady, czy działalność wydawniczą.

Wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane w obiekcie,  poza informacjami w międzynarodowej  prasie, będą miały również  swoje odrębne życie w Sieci. W tym celu powstaje niniejsza platforma, jako niezależny  portal służący promocji idei przedsięwzięcia.

Inicjatorzy i koordynatorzy projektu zapraszają  do współpracy opierającej się na współdziałaniu – pasjonatów sztuki, kolekcjonerów, artystów oraz wszystkich ludzi kultury i instytucji z nią związanych.

O szczegółach realizacji przedsięwzięcia piszemy w rozwinięciu naszej prezentacji w blokach znajdujących się poniżej.: Lokalizacja i historia, Projekt koncepcji renowacji oraz Planowane działania i eventy.

Location & history

Renovation project

Project presentation

PRZYŁÓŻ DO TEGO RĘKĘ

Lub wpłać dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji prowadzone w mBanku:

Fundacja Misztal v.Blechinger

nr konta: 08 1140 2004 0000 3602 8189 4050 / BREXPLPWMBK

z dopiskiem: “Projekt Valbrona – Casa degli artisti”

Więcej informacji na temat projektu:  tel:+48 505 824 188

e-mail: fundacja@misztal-v-blechinger.com

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE