Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

Museo del Novecento w Mediolanie jest monumentalne jak sam Piazza del Duomo. Na zewnątrz gwar tłumów, w środku chłód marmurów i dostojna cisza. Wrażenie harmonii potęguje geometria. Przestronna sala. Jej wyposażenie stanowią cztery stoły – lekkie,  minimalistyczne, ręcznie wytworzone. Stojące przy nich krzesła wyglądają tak, jakby pochodziły z kolejnych edycji Salone del Mobile. Ta osobliwa i uporządkowana scenografia ma służyć koncentracji. Niezbędnej, aby obudzić intelekt. Przed odwiedzającymi wystawę postawiono bowiem nie lada wyzwanie bycia jednocześnie graczem i figurą na szachownicy Kaufmanna.

Chcesz poznać “Reguły gry”? Recenzja z wystawy opublikowana na portalu FORMAT

Wystawa trwa do 31 sierpnia 2023 roku.
Museo del Novecento, Piazza Duomo, Mediolan
https://www.museodelnovecento.org/it/mostra/massimo-kaufmann

Każdy, kto chce rzucić wyzwanie i zagrać z Massimo Kaufmannem, może to zrobić w godzinach od 17.00 do 19.00 przed czwartkowymi prelekcjami.

Rezerwacja e-mail: c.inaugurazioniM900@comune.milano.it.

 

5 lipca rozstrzygnięto konkurs dla przedstawicieli kultury oraz artystów działających w sektorach: architektury, designu i projektowania mody, przekładów literackich, muzyki, sztuk scenicznych i wizualnych.  Mowa tu o wsparciu  finansowym na MOBILNOŚĆ MIĘDZYNARODOWĄ.

Wraz z Kreatywną Europą i partnerem międzynarodowym realizowane są projekty mobilności. Program pokrywa koszty podróży takie jak transport, czy zakwaterowanie.

Dysponujemy miejscem dla artysty lub grupy twórczej od dwóch do sześciu osób. Prowadzimy przez środowisko pracy i wdrażamy projekt wspólnie odkrywając bogate dziedzictwo kulturowe Europy oraz inspirując kreatywność twórczą. Współpracujemy z artystami z innych krajów, rozwijając międzynarodowe relacje. Czekamy na pierwszych gości, których aplikacje zostały nagrodzone. Zwycięzcom konkursu – serdecznie gratulujemy. Tym, którym się nie udało – zapraszamy do kolejnej edycji i służymy wsparciem. Nasze domy artystyczne we Włoszech.  Casa Antica – Premana Lago di Como, Valvarrone oraz współpracująca z naszą Fundacją –  Rezydencja Artystyczna RUC – Cividate Camuno, ValCamonica.

ARCHIWUM NEWS

Aukcja szali

Nowe studio

Chcesz być na bieżąco?

Dołącz do listy mailingowej, aby otrzymywać informacje o nowych wpisach, zaproszenia na wydarzenia oraz materiały takie jak:  artykuły, felietony, czy recenzje z wystaw odbywających się we Włoszech. Jesteśmy Twoim korespondentem. Ponadto, otrzymując nasz Artistic Newsletter, będziesz mieć wiedzę na temat projektów jakie realizujemy w Domach Sztuki. Podzielimy się też doświadczeniem, które pomoże sfinansować Twoje artystyczne pomysły. Czekamy na Ciebie.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap