Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

Zbliża się czas rocznych rozliczeń podatkowych. W tym roku, dzięki umowie partnerskiej zawartej z Centrum Inicjatyw Regionalnych, możliwe jest przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszych działań w projekcie SZTUKA INTEGRUJE. Ty też możesz pomóc zamienić inicjatywy w konkretne rezultaty.

Jak przekazać 1,5% podatku na OPP w zeznaniu PIT za rok 2022?

Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy, że wpiszesz numer KRS organizacji pożytku publicznego 0000 215 720 oraz kwotę, jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1,5% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Twoje wsparcie zostanie przeznaczone na konkretny cel szczegółowy, który należy określić w przewidzianej do tego rubryce w zeznaniu podatkowym.  Tym celem szczegółowym jest projekt SZTUKA INTEGRUJE. Bardzo ważne jest również zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych, gdyż tylko w ten sposób nasz partner będzie miał możliwość przekazania środków na konto Fundacji. 

Jeżeli dokonujesz rozliczenia rocznego korzystając z usługi Twój e-PIT, w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu automatycznie zostanie wskazana OPP, której przekazałeś 1% swojego podatku w roku ubiegłym, dlatego uprzejmie prosimy: zmień te dane. Przyłóż rękę do projektów kulturalnych. Dziękujemy!

Share via
Copy link
Powered by Social Snap