Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

FUNDING

miarą prawdy jest działanie

Wyselekcjonowane prace graficzne autorstwa Wilgi Badowskiej, sygnowane przez artystkę. Wykonane w technice jaką jest druk wklęsły (kwasoryt) zwany również akwafortą.

Wilga Badowska jest bohaterką opracowań publikowanych przez wybitnych krytyków sztuki. Udzielała telewizyjnych wywiadów, pisały o niej pisma branżowe, a także polskie i zagraniczne portale o sztuce. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2022 przypada 35-lecie jej pracy twórczej.

Odwiedź wirtualną Galerię Fundacji

ZBUDUJ WARTOŚCIOWĄ KOLEKCJĘ I WSPIERAJ KULTURĘ 

NABYWAJĄC KSIĄŻKĘ  WSPIERASZ DZIAŁANIA FUNDACJI

Autor:  Zyta Misztal v. Blechinger

Data Premiery: 26 kwiecień 2012r

Wydawnictwo : Poligraf

Cena: 30 zł

Oddaję w Państwa ręce ostatnie egzemplarze książki, którą napisałam dekadę temu. Gdyby nie irytująca Toksyna, nie byłoby dziś wszystkich odważnych projektów. To właśnie ta powieść otworzyła drzwi do innego świata. Jest pożegnaniem utartych schematów, „karier i sukcesów” których oczekuje współczesność, skazując nas na życie powierzchowne i puste. Pierwsza książka. Zalążek świadomości i początek zmian. Niebezpieczna dla systemu, ponieważ zadaje trudne pytania i obnaża jego słabości, budząc to, co w człowieku najpiękniejsze: entuzjazm, ciekawość i sprawczość.  Zapraszam do lektury.

PROJEKTY NIEZALEŻNE

Kultura określa tożsamość,  uznać ją należy jako wspólne dobro, stanowiące wartość oraz przedmiot troski. Jeśli czytasz ten tekst należysz do ludzi, którzy rozumieją, że sztuka to nie sposób na biznes. Jeżeli jak my, jesteś idealistą i czujesz potrzebę naprawy świata, nie skazuj wolnej sztuki na wyginięcie, tylko po prostu ją wesprzyj.

Więcej na temat działań w ramach projektów Fundacji przeczytasz klikając na ten link lub przeglądając wybrane kafelki poniżej. 

Literacko o artystach

#CONTRAPUNKT

Casa Antica

Art performances

Poznałeś już nasze projekty? Przyłóż do nich rękę

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE
Share via
Copy link
Powered by Social Snap