FUNDING

miarą prawdy jest działanie

NABYWAJĄC PRACE Z GALERII FUNDACJI WSPIERASZ ARTYSTÓW

Wilga Badowska

Malarka, ilustratorka, graficzka. Pracuje w unikatowej technice własnej (wosk na jedwabiu) wykorzystując doświadczenia pracy nad linorytem barwnym.  Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, broniąc dyplom w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego (1986r). Dorobek artystki to ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt zbiorowych, a także liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Prezentowała swą twórczość na wystawach w Danii, Niemczech, Norwegii, Japonii oraz we Włoszech. Jej obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Ameryce Północnej, Japonii, a nawet Australii.

W Galerii Fundacji kolekcjonerska gratka – dostępny cykl prac, prezentowanych na wystawach. Kto raz spotka się z obrazami Wilgi Badowskiej ten doceni ponadczasową wartość jej sztuki. Sztuki, która zawiera w sobie zarówno unikalną estetykę i filozofię jak i pewnego rodzaju mistycyzm. 

Wyselekcjonowane prace graficzne autorstwa Wilgi Badowskiej, sygnowane przez artystkę. Wykonane w technice jaką jest druk wklęsły (kwasoryt) zwany również akwafortą.

Wilga Badowska jest bohaterką opracowań publikowanych przez wybitnych krytyków sztuki. Udzielała telewizyjnych wywiadów, pisały o niej pisma branżowe, a także polskie i zagraniczne portale o sztuce. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2022 przypada 35-lecie jej pracy twórczej.

Odwiedź wirtualną Galerię Fundacji

ZBUDUJ WARTOŚCIOWĄ KOLEKCJĘ I WSPIERAJ KULTURĘ 

NABYWAJĄC KSIĄŻKĘ  WSPIERASZ DZIAŁANIA FUNDACJI

Autor:  Zyta Misztal v. Blechinger

Data Premiery: 26 kwiecień 2012r

Wydawnictwo : Poligraf

Cena: 30 zł

Oddaję w Państwa ręce ostatnie egzemplarze książki, którą napisałam dekadę temu. Gdyby nie irytująca Toksyna, nie byłoby dziś wszystkich odważnych projektów. To właśnie ta powieść otworzyła drzwi do innego świata. Jest pożegnaniem utartych schematów, „karier i sukcesów” których oczekuje współczesność, skazując nas na życie powierzchowne i puste. Pierwsza książka. Zalążek świadomości i początek zmian. Niebezpieczna dla systemu, ponieważ zadaje trudne pytania i obnaża jego słabości, budząc to, co w człowieku najpiękniejsze: entuzjazm, ciekawość i sprawczość.  Zapraszam do lektury.

PROJEKTY NIEZALEŻNE

Literacko o artystach

#CONTRAPUNKT

exhibition for one

Art performances

Sprawdź co już zrobiliśmy, poznaj nasze projekty i przyłóż do tego rękę

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE