Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

Journal

Artyści nowych mediów w Cantu – czyli jak świętować urodziny po włosku

Tempo Fluido to artyści tworzący muzykę eksperymentalną wraz z Alessandro di Giampietro artystą z Mediolanu ( video live) stworzyli pełen nieoczekiwanych doznań show. A to wszystko z okazji urodzin Yaregio Miele. Jak artyści świętują urodziny i dlaczego razem można więcej, przeczytacie już wkrótce

Razem można więcej – Caffe del corso ART już wkrótce w nowej odsłonie

Przyjechała z Holandii, piekła ciasteczka z cynamonem i szydełkowała. Sprawiła, że pomysły rodziły się same, wystarczyło spojrzeć w niebo. Nasza Birgit – wróci do nas na wiosnę. Tymczasem pomagamy zmienić stare na nowe, aby działało, cieszyło, żyło.

Wielka inauguracja w Mirad’or – kulisy powstania wystawy „Rifrazioni”

Tworzenie sztuki jest próbą przekazania myśli, „uzgodnieniem” pewnych stanów mentalnych i emocjonalnych pomiędzy twórcą a odbiorcą. Artystyczne obiekty niosą ze sobą komunikat wizualny, który może ostrzegać, pytać, wyrażać uczucia, zakazywać, wskazywać, poddawać w wątpliwość, czy wreszcie inspirować.

Witajcie w naszym świecie – stawiamy pierwsze kroki w projekcie „Symbiocen”

Ponad dwa intensywne tygodnie spędzili z nami Marlena Promna i Tomasz Pietrek. Ich wystawa „Materia i pensieri” to pierwszy krok w naszym projekcie „Symbiocen”, który rozumiemy jako wzajemny szacunek do środowiska i natury ale też prawdziwą wzajemność, współpracę międzyludzką, która buduje i łączy.

Lato międzynarodowo i twórczo – kto rezydował u Giulii Mazzolani?

Rural Residency for Contemporary Art w Lombardii we Włoszech to transformacyjny międzynarodowy program, który podnosi poziom procesu twórczego i wspiera wymianę międzykulturową, promując tworzenie nowych prac, badanie świata przyrody, historii i tradycji w dolinie Valcominica.

Podglądamy artystę przy pracy – co Wilga Badowska porabia w Casa Antica

Wystarczy, że raz zobaczysz Premanę, a będziesz wracać tu jak bumerang. Dokładnie to spotkało Wilgę. Przyjechała znów, tym razem zapakowała w podróż swoje suche pastele, woski, narzędzia do skrobania i rycia. Zabrała się do pracy i stworzyła cały prehistoryczny, pradawny i niesłychanie dziwny cykl.

Sztuka wysoka na wysokościach – artystyczne święto w Premanie

To tutaj, w miejscach geograficznie uprzywilejowanych – niedostępnych dla każdego, zatem i nieskażonych przez bezmyślny konsumpcjonizm, w otoczeniu natury i z poszanowaniem lokalnych zwyczajów, powstają spektakularne i nowatorskie projekty

Wystawa Barlumi na półmetku – czas na relację z refleksją

Freski Romanino, syndrom Stendhala, lewitujące symbole i mentalne pejzaże pełne kolorów ziemi, popiołu i krwi. Świetlisty róż i chłód starych kamieni – pamięć, czas i mistycyzm. Czym jest progowość w muzeum i dlaczego rytuał kocha sztukę. Piszemy o motywach powstania wystawy „Barlumi” Andrzeja Borowskiego w lombardzkim Breno.

Malowanie przestrzeni – czyli słów kilka o sztuce Yariego Miele

Utożsamia się ze sztuką nowych mediów. Jego realizacje potrafią zaangażować publiczność. Używa światła jako nośnika przekazu wizualnego, emocjonalnego ale też formę komunikacji. W lutym w przestrzeniach Museo Spazio Publico w Bolonii, przy udziale kuratora Marcello Tedesco, odbyła się wystawa „Inconoscibile” Yariego Miele.

Andrzej Borowski i Romanino. Jak przestrzeń historii staje się przestrzenią dzieła sztuki

Val Camonica – region, wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. To tu pamięć sięga do swych początków, a historia pozostawia trwałe ślady. Prastare ryty naskalne, świątynia Minerwy, amfiteatr rzymski, niezliczone średniowieczne kościoły, sanktuaria i spektakularna przyroda. Artystyczne siedlisko, do którego przybywają twórcy z całego świata.