Journal

Eckehard Fuks i Paola Alborghetti na Zamku Królewskim w Niepołomicach

Do 30 września 2022r na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbywa się osobliwa wystawa prac, które przybyły do Polski z Włoch i Niemiec. Oprowadzanie kuratorskie przygotowaliśmy w wersji mobilnej – wystarczy pobrać kod na swój smartfon. Słowo i obraz czekają na Was, choć w przypadku dzieł takiej rangi, słowo jest zaledwie tłem.

Casa Antica – Miejsce gdzie oddychasz historią i alpejskim powietrzem

Z ruiny zapomnianego, opustoszałego domu przy Via Trento e Triste, dzięki pasji i determinacji powstało miejsce, w którym spotkacie się z prawdą. Casa Antica – rustykalna średniowieczna perła w antycznym mieście na zboczach Alp – ugości tych, którzy kochają naturę i piękno. Ciepły, przyjazny dom, w którym naprawiono to, co zniszczył czas, w którym celebruje się kult wody, zdrowego pokarmu i spokojnego snu.

Z wizytą w Mediolanie – studio Katji Noppes

Artyści nie potrafią przewidzieć przyszłości ale dają jej przedsmak. Wielu ze współczesnych twórców ściśle współpracuje ze środowiskiem naukowym, używając technologii tak, jak kiedyś pędzla i farb. O interdyscyplinarnym projekcie Katji Noppes przeczytamy w magazynie FORMAT

Relazione sull’inaugurazione della mostra “Cliché” Museo Camuno di Breno

W Muzeum Camuno odbyła się uroczysta inauguracja wystawy wraz z promocją katalogu. W słowie wstępnym publikacji, Radna ds. Kultury Annita De Zio, składa osobiste podziękowania za udział w projekcie badawczym i twórczym oraz wyraża nadzieję, że nasze artystyczne relacje mogą być kontynuowane w przyszłości, jako pomosty kulturowe i społeczne pomiędzy narodami.

Wernisaż wystawy w Galerii Szyb Wilson

To język sztuki przekracza bariery, uzdrawia komunikację i buduje wspólną świadomość. Para artystów z Włoch i Niemiec prezentuje swoje prace, podejmując dialog z polskimi twórcami młodego pokolenia. “Material Memory Environment” Paoli Alborghetti oraz “Submerged pathway” Eckeharda Fuchsa są nowym, niosącym nadzieję spojrzeniem na kontekst wystawy “Ekspresja schyłku antropocenu”

Wojna o obraz człowieka. Wernisaż wystawy Marcina Telegi

Sztuka jest efektem dyskusji prowadzonych przez wiele pokoleń artystów, którzy dążą do objawienia w niej prawdy życia , gdyż „na tyle, na ile rozumiemy samych siebie, na tyle rozumiemy świat”

“Immersi fuori dal tempo” – Fotorelacja z wystawy Wilgi Badowskiej

Zanurzeni poza czasem – wystawa Wilgi Badowskiej we Włoszech. Docenić miejsce, które żyje poza konsumpcyjną i powierzchowną rzeczywistością. Zawieszone w górach pośród  natury, istnieje w jej rytmie. Zanurzone w swoim świecie i świadome jego wartości. Na temat koncepcji wystawy przygotowany… Czytaj dalej »“Immersi fuori dal tempo” – Fotorelacja z wystawy Wilgi Badowskiej

Z wizytą w Konsulacie w Mediolanie

Spotkanie z Martą Zagórowską. Instytucje powołano po to, aby pomagały. Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Mediolanie jest placówką dyplomatyczną ale też miejscem, gdzie można śmiało prezentować wszelkie inicjatywy. Przyjęto nas punktualnie i z zachowaniem wszelkich procedur oraz zwyczajów godnych miejsca.… Czytaj dalej »Z wizytą w Konsulacie w Mediolanie