Przejdź do treści

Fundacja Misztal v. Blechinger

AUKCJA RĘCZNIE MALOWANYCH SZALI AUTORSTWA
PAOLI ALBORGHETTI

Zaczęłam malować na tkaninie myśląc o eksperymencie, o nowym doświadczeniu. Interesowało mnie jak zareaguje kolor na innym medium niż płótno. Chciałam sprawdzić w jaki sposób delikatne i szlachetne tkaniny absorbują farbę. Ślad pędzla na jedwabiu okazał się inny niż na płótnie, już wiem że mam w pewnym sensie mniejszą nad nim kontrolę i to mnie fascynuje. W przypadku tworzenia malowideł na sukniach (mam za sobą takie projektowe doświadczenie) musiałam ograniczać swoją ekspresję malarską przez formę jaką narzucał projekt, istniały tu pewne ograniczenia. W przypadku szali, moje malarstwo właściwie utożsamia się z osobą,  podąża za nią i w pewnym sensie obraca się niemal w nieskończoność. Tak wiele jest przecież gestów i póz. To właśnie z myślą o tej nieskończoności wybrałam prostą formę geometryczną, która chyba najbardziej przypomina wolność. Długi prostokąt, który mimo swojej prostoty może owijać się wokół ciała na różne sposoby: szal, kimono, suknia, spódnica.

Obraz tworzony na szalach uwalnia się z narożników i chociaż w przypadku chust napotyka na ograniczenia wielkości, to przylegając do ciała w różnych jego pozach, zyskuje zdolność przybierania różnych wyglądów. Tutaj malarstwo prezentuje swoją swobodę i nieskończone możliwości. Poruszając się w różnych rytmach, tańczy w przestrzeni. 

Artystka przekazała do licytacji trzy UNIKATOWE, ręcznie malowane szale. Modele Intersezioni i Silhouette – wełna organiczna i kaszmir oraz eteryczny model Flussi.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele fundacji, jakim jest organizacja wystawy.

Cena wywoławcza – 400 EUR za sztukę. Ubierz się w dzieło sztuki i wesprzyj artystów!

Zapoznaj się ze szczegółami pod linkiem PORTFOLIO. Swoją ofertę złóż wysyłając nam wiadomość o treści : INTERSEZIONI, SILHOUETTE lub FLUSSI podając kwotę za jaką chcesz nabyć szal.

Skorzystaj z komunikatora messenger który znajduje się w prawym dolnym rogu strony. Możesz też przystąpić do aukcji wysyłając e-mail na adres: fundacja@misztal-v-blechinger.com

PORTFOLIO
Share via
Copy link
Powered by Social Snap