AUKCJA RĘCZNIE MALOWANYCH SZALI AUTORSTWA
PAOLI ALBORGHETTI

Zaczęłam malować na tkaninie myśląc o eksperymencie, o nowym doświadczeniu dla mojego malarstwa. Interesowało mnie jak zareaguje kolor, na innym medium niż płótno. Chciałam sprawdzić w jaki sposób delikatne i szlachetne tkaniny absorbują farbę. Ślad pędzla na tkaninie okazał się inny niż na płótnie, już wiem że mam w pewnym sensie mniejszą nad nim kontrolę i to mnie fascynuje. W przypadku tworzenia malowideł na sukniach (mam za sobą takie projektowe doświadczenie) musiałam ograniczać swoją ekspresję malarską przez formę jaką narzucał projekt, istniały tu pewne ograniczenia związane z koniecznością zachowania swobodnego ruchu dla ciała. W przypadku szali, moje malarstwo właściwie utożsamia się z osobą,  podąża za nią i w pewnym sensie obraca się niemal w nieskończoność. Tak wiele jest przecież gestów i póz. To właśnie z myślą o tej nieskończoności wybrałam prostą formę geometryczną, która chyba najbardziej przypomina wolność: szal. Długi prostokąt, który mimo swojej prostoty może owijać się wokół ciała na różne sposoby: szal, kimono, suknia, spódnica.

Obraz tworzony na szalach uwalnia się z narożników płótna i chociaż w przypadku chust napotyka na ograniczenia wielkości, to przylegając do ciała w różnych jego pozach, zyskuje zdolność przybierania różnych wyglądów. Tutaj malarstwo prezentuje swoją swobodę i nieskończone możliwości. Poruszając się w różnych rytmach, tańczy w przestrzeni i mówi. 

Artystka przekazała do licytacji trzy UNIKATOWE, ręcznie malowane szale. Modele Intersezioni i Silhouette – wełna organiczna i kaszmir oraz eteryczny model Flussi.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele fundacji, jakim jest organizacja wystawy.

Cena wywoławcza – 400 EUR za sztukę.

Ubierz się w dzieło sztuki i wesprzyj artystów!

Czas na składanie ofert mija z dniem 30 września 2022r.

Zapoznaj się ze szczegółami pod linkiem PORTFOLIO.

Swoją ofertę złóż wysyłając nam wiadomość o treści : INTERSEZIONI, SILHOUETTE lub FLUSSI podając proponowaną kwotę.

Skorzystaj z komunikatora messenger który znajduje się w prawym dolnym rogu strony. 

Możesz też przystąpić do aukcji wysyłając e-mail na adres: fundacja@misztal-v-blechinger.com

PORTFOLIO